středa 12. června 2013

PyžamkoPoslední dobou mám chuť snížit své zásoby látek, prostě to trošku ve skříni "rozhejbat". Fialkovou látku jsem dostala od své spolužačky ze střední školy. Nelince byl tehdy asi rok a dostala ji vlastně ona, abych jí z ní něco vytvořila.

Šije se mi v této době velmi těžce. Nelinka se učí barvy a na mém stroji svítí zelená barva, když se může šít, červená, když se šít nesmí....když navíjím spodní niť, tak svítí oranžová....takže ihned, co začne vrnět stroj, mám Nelču na klíně a zpíváme dle barvy - ať už "travička zelená, to je moje potěšení" nebo "červená se line záře"....spodní niť naštěstí nenavinuji tak často, takže vystačíme s písničkami na dvě barvy. Bohužel se nesmí zpívat travička zelená, když svítí červená a naopak....takže nejen, že musím hlídat, aby mi děvče nestrčilo zvídavý prst tam, kam nemá, musím i sama dávat pozor, jestli mám patku dole anebo nahoře, tedy jaká svítí barva.....Deniska vládne pod stolem a občas se ji zdá, že na pedál šlapu málo, takže se mi svoji váhou snaží rychlost zvýšit. V neposlední řadě se projde kolem pes, zavadí tlapkou o kabel a vypojí stroj ze zásuvky.... Ještě, že muž je v práci!!!
ALE i tak mě to moc baví. Tentokrát mě bavilo i žehlení a připravování jednotlivých kousků látek na sešití. Nevídaný to jev....


Střih mám z velmi hezké knížky Making children's clothes. Ovšem, ač je to velikost 3-4 roky, viděla bych to tak na děti cca pěti let věku. No co, naštěstí děti rostou a prozatím ohrneme rukávky a nohavice!


Děkuji za nahlédnutí! ♥

1 komentář: